Інформаційна взаємодія

Національною соціальною сервісною службою України розроблено інформаційні пам’ятки з питань запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми та дискримінації за ознакою статі

1)_ДОДАТОК_pdf (3).pdf
2)_ДОДАТОК_ (5).pdf
3)_ДОДАТОК_.pdf

У рамках соціальної ініціативи державної установи: «Будь свідомим. Пройди чекап у кардіолога. Дочекайся близьких з фронту» та зважаючи на стрімке зростання кількості випадків хвороб серця у молодих людей та військових, Міністерство культури та стратегічних комунікацій України розповсюджує відеоролики про здорове серце.

01_ЧЕКАП.mp4
02_ІНФАРКТ.mp4
03_Тиск.mp4

Міністерство соціальної політики України спільно з Координаційним центром, за підтримки Європейського Союзу та Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, з метою забезпечення всебічного інформування громадськості щодо реформи системи догляду та підтримки дітей, привернення уваги населення до можливостей прийняття дітей у родини та створення умов для їхнього гармонійного розвитку, розпочали реалізацію інформаційної кампанії «Україна для кожної дитини» 

«Україна для кожної дитини»: дізнайтеся, як прийняти дитину в родину

В Україні тисячі дітей зростають без сім‘ї та позбавлені батьківської турботи. Але для кожної дитини сім’я – це можливість зростати в любові та безпеці, відчувати турботу, долати разом труднощі. Сімейні форми виховання, усиновлення та послуга патронату можуть дати дітям стабільне майбутнє, а родинам — радість від турботи про інших.

На платформі dity.gov.ua («Україна для кожної дитини») ви зможете дізнатися все про сімейні форми виховання, усиновлення та послугу патронату. Цей ресурс створений, щоб підтримати тих, хто хоче запропонувати дитині свою родину. Там ви знайдете покрокові інструкції, поради фахівців і необхідну підтримку на кожному етапі.

Ви можете обрати той шлях, який підходить саме вам:

🔹 Усиновлення або “народження серцем” прийняття дитини в сім’ю на правах рідної. Усиновлювачі мають такі ж права й обовʼязки щодо дитини, як і батьки.

🔹 Опіка/піклування: переважно для родичів, але й для тих, хто пройшов спеціальне навчання. Ви стаєте законним представником/-цею дитини та відповідаєте за її життя, здоров'я, фізичний і психічний розвиток. При цьому держава надає фінансову підтримку на утримання дитини.

🔹 Прийомна сім'я: це родина або людина, яка прийняла на виховання до 5 дітей. Тут діти отримують тепло, підтримку і мають можливість зростати та розвиватися в безпеці й любові. Держава виділяє кошти на утримання дітей.

🔹 Великі прийомні сім’ї (ДБСТ): беруть на виховання та спільне проживання не менше, ніж пʼять дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. А держава виплачує грошове забезпечення батькам-вихователям, а також соціальну допомогу на кожну дитину.

🔹 Патронат: тимчасовий догляд та реабілітація в сім'ї патронатного вихователя, що допомагає дитині відчувати родинне тепло, поки батьки долають труднощі. Держава оплачує роботу патронатного вихователя та виділяє кошти на утримання дитини.

Дізнайтеся, як прийняти дитину в родину, на dity.gov.ua.

Кампанія «Україна для кожної дитини» здійснюється за підтримки Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей, Міністерства соціальної політики України, ЄС та Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Її зміст не обов’язково відображає позицію ЄС і ЮНІСЕФ.

Рекомендації__для_ДОЗ_від_ГО_Соціальна_єдність_щодо_СНПК_БПД.pdf

Запрошуємо ВПО на онлайн заходи, де представники різних міністерств і Офісу Омбудсмана нададуть відповіді на всі питання які у вас виникають, починаючи від виплати допомоги на проживання, вступу дітей до закладів освіти, постановки на квартирний облік, закінчуючи компенсацією за пошкоджене або зруйноване майно.

Буде проведено 20 зустрічей, однак кожен з вас може обрати тематику, яка зацікавила і обрати одну або декілька дат.

👉 Зареєструватися можна за посиланням (https://bit.ly/4bXZieQ).

Перед початком заходу на електронну адресу відправлять детальну програму та посилання для підключення через Zoom.

Список тем для обговорення нижче 👇

Міжнародною громадською організацією „Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я” у співпраці з іншими національними партнерами виконується проект „Розширення можливостей правоохоронних органів у подоланні насильства щодо дітей в Інтернеті”, який фінансується Європейським Союзом. Діяльність проекту спрямована на підвищення спроможності правоохоронних органів, центрів соціальних служб та організацій громадянського суспільства щодо забезпечення цифрових прав дітей, протидії проявам онлайн насильства та створенні ефективних сучасних інструментів навчання та реагування на жорстоке поводження з дітьми та молоддю в Інтернет просторі.

Додаток_кібернасильство.pdf
Ментальне_здоров’я_українських_підлітків_під_час_війни_фінал.pdf

Міністерством охорони здоров'я ухвалені зміни до положення про інтернатуру

Перелік комунальних закладів охорони здоров’я, на базі яких надаються безкоштовні медични послуги згідно з укладеними з Національною службою здоров’я України договорами за пакетами медичних послуг в рамках реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення та за міськими цільовими галузевими програмами

Лист_ЗОЗ_послуги.pdf
додаток_1 (13).pdf
додаток_2_МРТ_КТ.pdf

Щорічно 6 березня відзначається Всесвітній день боротьби з глаукомою

061_01_1030_07.pdf