Стоматологічні послуги
Що таке дитяча стоматологія?
Дитяча стоматологія - це розділ стоматології, сфокусований на профілактиці, діагностиці та лікуванні захворювань зубів, ясен та слизової оболонки ротової порожнини у дітей, починаючи з першого року життя.
У чому відмінність дитячої стоматології від дорослої?
Дитячий стоматолог – це окрема спеціальність. Стоматологи для дорослої людини та дитини мають таку ж відмінність, як терапевт та педіатр. Головною особливістю є вік пацієнтів. Діти більш сприйнятливі, саме тому вони завжди потребують пильної уваги та особливого відношення персоналу клініки. Тому потрібен дитячий стоматолог який вивчав психологію дітей, вміє знаходити підхід до юних пацієнтів та встановлювати з ними контакт.
ЗДОРОВІ ДИТЯЧІ ЗУБИ - божий дар чи заслуга батьків?
Багато батьків звертаються до лікарів-стоматологів, коли уже виникають якісь проблеми у дитини в порожнині рота, а кращий захист від зубних проблем це ПРОФІЛАКТИКА ЗАХВОРЮВАНЬ ПОРОЖНИНИ РОТА у дітей!
На батьках перебуває вся відповідальність щодо збереження здорових зубів у своєї дитини.
Що КОРИСНО дитячим зубкам?
Грудне вигодовування - воно позитивно впливає на здоров,я дитини і зокрема на розвиток зубо-щелепної системи.Нижня щелепа дитини при народженні недорозвинена і саме вигодовування грудьми ,завдяки процесу смоктання ,формує нижню щелепу та в подальшому правильний прикус.
чищення зубів 2 рази - вранці після прийому їжі та ввечері перед сном.Чищення повинно тривати не менш 3-4 хвилин.Рухати зубною щіткою треба зверху вниз, а не впоперек .Рекемендую пісочний годинник. Зубну щітку підбирати по віку. А коли дитина відмовляється чистити зуби? що робити? Спробуйте купити дитині купити яскраву зубну щітку та яскраву зубну пасту, щоб зацікавити малечу. Можна пограти в гру з дтитиною: протерти зуби розчином Люголя (наліт зафарбується в темно-коричневий колір) дитинка його гарно побачить, потім нехай почистить зубки і побачить, які вони стали білі. Можна ще раз пофарбувати зуби і побачити, де залишився наліт. Можна заохотити та ощасливити дитину подарунком електричної зубної щітки, але це уже в віці після 7 років.
Вживання молочних продуктів, там містяться білки, кальцій, фосфор, які беруть участь в утворенні кісткової тканани. Молочну продукцію краще давати з мінімальним вмістом цукру, додавати фрукти та ягоди. Найкориснішим є твердий сир - зменшує карієс на 60%.
Вживання в їжу твердих овочів та фруктів, таких як яблука, морква, огірок, буряк. Окрім того, що в них міститься велика кількість вітамінів і мікроелементів,вони ще сприяють масажу ясен,також очищають зубки від залишків їжі та бактерій.
Важливо після їди, особливо солодощів, хлібо-булочних виробів з,їсти яблуко, чи випити водичку,прополоскати рот водою, а краще ,по-можливості, почистити зуби.
Які вітаміни і мікроелементи позитивно впливають на зуби: вітамін Д3 - допомагає організму засвоювати фосфор, кальцій. Міститься в курячих яйцях, скумбрії, салаці, маслі. На сонечку організм самостійно синтезує вітамін Д3.
Що ШКОДИТЬ дитячим зубкам?
Тривале годування з пляшечки, навіть є такиц термін "пляшковий карієс". Він вражає молочні зуби, з"являється білими матовими та жовтими плямами на зубах.
Солодощі, все, що містить цукор руйнує зуби. При прийомі солодощів, частина їх залишається між зубів. і на цому грунті розмножуються бактерії, які виробляють кислоту що руйнує емаль зубів. Нешкідливі для зубів натуральні цукри -мед,фрукти,ягоди, але в міру. Після їх споживання пополоскати ротик, або випити водички.Чим надалі ми відкладемо споживання дитиною солодощів, тим краще. Солодке шкодить не тільки зубам, але і всьому організму.
Всім відомі цукровані газовані напої шкодять емалі.Потрібно обмежувати вживання цих напоїв,краще зовсім виключити.Часте вживання соків ,особливо в яких багато кислот ( апельсиновий,лимонний,гранатовий) псує зуби
Вживання надто горячих та холодних напоїв негативно впливає на емаль ( наприклад запивати гарячий обід холодною водою).
З метою профілактичного огляду, чи якщо є питання, для бесіди та адаптації дитинки до подальшого спілкування в стоматологічному кріслі, чи вже з,явився карієс у дитинки, звертайтесь, будь ласка, до дитячого-стоматолога нашого відділення, який допоможе і визначить шлях вирішення проблем.
Ви маєте можливість записатися до наступних спеціалістів:
Чумак Ніка Мамарісаївна
Олійник Галина Вікторівна
Фалько Наталя Михайлівна
Хоружа Анна Анатоліївна
Тараненко Олена Миколаївна
Чех-Монастирська Юлія Дмитрівна
Пасюта Ольга Василівна
Остапчук Лілія Володимирівна
Стоматологічна робота з дітками має свої особливості як з медичного, так і з психологічного боку. Важливо не тільки якісно полікувати непосидючу дитину, а й забезпечити їй комфорт перебування в клініці, вберегти від майбутніх страхів, допомогти розвинути стоматологічну культуру і звичку відвідувати стоматолога.